Akce KČT Vizovice

Pieniny Sokolnica, Trzy korony, Straňanské sedlo - Wysokie skalki - Červoný Kláštor, Velký Lipník – Ružbachy – kúpele

Pořadatel: Štolba

Datum: 3. - 6. 7. 2015

Program:

Hodnocení akce:
V pátek 31.7. se 50 členů našeho odboru vydalo na akci do Belianských Tater. Cílem cesty byla obec Ždiar, kde jsme celou výpravu ubytovali v penzionu.

Celou sobotu jsme si vyčlenili na náročnou túru. Začátek byl v obci Ždiar, přes Monkovu dolinu. Nejtěžší úsek nás čekal v podobě stoupání naučným chodníkem k Širokému a Kopskému sedlu. Odměnou pak byl výhled na východní část Vysokých Tater a obec Ždiar. Trasa dále pokračovala klesáním k „Chatě pri Zelenom plesi.“ Cíl Cesty byl na parkovišti v Bílé vodě.

Neděli jsme zasvětili aktivnímu odpočinku v podobě návštěvy Belianské jeskyně a odpoledne procházce po centru města Zakopane v Polsku.

V pondělí se nejzdatnější skupina v počtu 12 členů vydala z Tatranské Javoriny Javorovou dolinou na sedlo Sedielko , Téryho a Zámkovského chatu. Přes Rainerovu chatu a Hrebienok se skupina dostala do cíle cesty ve Starém Smokovci. Tato skupina zdolala převýšení 1600 m a vzdálenost 25 km za 9 hodin. Zbytek výpravy měl rozchod ve starém Smokovci a část se vydala na Skalnaté pleso nebo k Téryho chatě v Malé Studené dolině.

Úterý bylo opět ve znamení aktivního odpočinku, kdy se celá výprava zúčastnila plavby na pltích po Dunajci v Pieninském národním parku. Po splavení řeky se výprava vracela pěšky zpět do Červeného kláštora. Na zpáteční cestě jsme si prohlídli v Kežmarku historické centrum.

Středeční dopoledne jsme strávili u nejznámějšího plesa Vysokých Tater – u Štrbského plesa, okružní trasa v délce 2.5km byla tou poslední rozlučkou s Tatranskou přírodou . Odpoledne následoval odjezd domů s malou zastávkou na salaši s možností oběda.Po celou dobu naší výpravy nám přálo počasí.

Oškera Jiří


Níže si můžete prohlédnout fotky z akce.1.Belanské jeskyně
2.Na Dunajci
3.Přírodní a jiné pohledy z akce
4.Túry
5.Zakopané
6.Kežmarok
 
 
TOPlist