Cyklovýhled 2016

Autor příspěvku: A. Vítek

Vážení turisté a cykloturisté,

je sice teprve polovina roku za námi, ale již nyní myslíme na přípravu akcí nového roku. Vzhledem k rostoucímu zájmu o cykloturistiku i v našem klubu, chtěli bychom v příštím roce zorganizovat také akce tohoto typu. Nepředpokládáme žádnou masovost, ani to není vhodné. Akce mohou být jednodenní, půldenní, vícedenní spojené například s návštěvou kulturní akce. Nemáme to daleko k řece Moravě, kde vedou cyklostezky převážně v rovině, mezi vinicemi. Ještě blíže to máme do hor. Naším cílem by nemělo být co nejdál a co nejrychleji, měli bychom cestou pozorovat, poznávat, seznamovat se, ochutnávat.
Pro větší akce lze využít cyklobusy.
Budeme rádi, když se zúčastníte vytváření cykloprogramu na příští rok. Svoje návrhy můžete zasílat na adresu Alan Vítek

Pro motivaci chci uvést dvě poslední červnové akce:

Start byl v 6 hodin ve Vizovicích, po staré cestě do Zlína, Zlínem po nové cyklostezce do Otrokovic, pak podél řeky Moravy do Uherského Hradiště - prohlídka náměstí.
Cestou kolem Baťova kanálu můžete sledovat volavky, zobat třešně...
U Uherského Ostrohu je možnost koupání. I průjezd dalšími obcemi je velkým kulturním zážitkem (Veselí n. M., Strážnice). Závěrem odklon od Moravy, průjezd vinařskými obcemi, závěrečné stoupání z Čejkovic do Vrbice. V 18 hodin příjezd a ubytování v penzionu. Večer návštěva sklípku.
Druhý den po snídani v penzionu sjezd do Bořetic, přejezd k rybníku Nesyt, cykloprohlídka Lednicko-valtického areálu, koupání v Mlýnském rybníku u Apollóna, přejezd lužním lesem do Břeclavi. Hurá na vlak do Vizovic.