Akce KČT Vizovice

Školní výprava

Pořadatel: Ing. Vítek Miloslav

Datum: 21. 9. 2015

Program:

Hodnocení akce:
Dne 21.9.2015 se uskutečnila výprava školní mládeže do jaderné elektrárny v Dukovanech.

Odjezd se podařil přesně na čas. Bylo to nutné již proto, že silniční provoz byl hustý. V autobusu jsme si říkali, kolem jakých zajímavostí jedeme a něco o tom jak potřebná je elektrická energie pro život moderního člověka. Problematiku jsme probrali od samého dolu až po spotřebu a těšili jsme se na to, co se dozvíme v jaderné elektrárně. Počasí nám po celou cestu přálo, což přispělo k dobré náladě.
Výklad započal v přednáškovém kinosále, kde nám byl trochu divně představen „blackout“, ale při dalším výkladu se vše vysvětlilo. Potom jsme obešli jednotlivá zastavení prohlídky, což bylo náročné nejenom na soustředění, ale i na to vydržet v klidu stát, ale všichni to zvládli. Výklad výroby elektřiny z jaderné energie byl velmi názorný a z odpovědí na otázky průvodkyň bylo vidět, že podstatné informace se přenesly na cílená místa. Žáci vtipně odpovídali a každý od nejmladších po nejstarší zvládli náročný výklad po všech stránkách. Při návratu jsme si v autobusu zrekapitulovali celý postup, žáci poslouchali, i když měli chuť se trochu protáhnout, což se podařilo u Rohlenky, kde měli 45 minut na výměnu látek. Návrat byl v 17.15 hod. Na závěr odpověděli spontánně na otázky, zda se jim to líbilo a zda má Klub českých turistů opět něco podobného zorganizovat, že ano. A tak jsme začali plánovat a návrh, že by se mohlo v příštím roce zase v září vyjet do Vojenského leteckého muzea v Praze ve Gbelích byl přijat s nadšením. Zda se uskuteční, záleží na okolnostech, které musí Klub českých turistů ve Vizovicích ještě vyřešit.
Škola byla vyzvána i touto cestou k účasti na Festivalu turistických amatérských filmů 19. února 2016 , kde kromě jiných zajímavých filmů bude promítnut i vzpomínkový film o turistických výletech Základní školy ve Vizovicích společně s Klubem turistů.

Ing. Miloslav Vítek – ved. akce

zde si můžete prohlédnout fotky z akce
 
 
TOPlist