Akce KČT Vizovice

Na kole Lednicko-valtickým areálem - cyklovýlet

Pořadatel: Vítek A.

Datum: 4. 6. 2016

Program:Zveme vás dlouho očekávaný cyklovýlet.

Dopravíme se vlakem z Vizovic 05.27 do Břeclavi 07.24.
Z Břeclavi vyrazíme na kolech lužním lesem okolo Janova hradu k Lednickému zámku. Trasa dále povede kolem Lednických rybníků, cestou navštívíme známé stavby areálu (Rybniční zámeček, Hraniční zámek), obkroužíme Nesyt a přes Kolonádu přepadneme Valtice, kde vypleníme některou restauračku. Dále jsou na trase další památky (Rendez-vous, Hubert, Tři grácie, Apollón), Vyhlídková věž nad Lednicí a vracet se budeme opět lužním lesem do Břeclavi. V 16.35 nastoupíme do vlaku, který nás dopraví do Vizovic 18.29.
Celková délka trasy je 54 km, mapu trasy a její profil můžete vidět na obrázku.Prosím zájemce o tuto akci o potvrzení účasti do 23.5.2016 na email: Alan Vítek, abych mohl rezervovat místa pro kola ve vlaku.


  Dotazy rád odpovím emailem Alan Vítek nebo na tel. 725 565 431.


  V případě nepříznivého počasí akci odložíme nebo zrušíme, sledujte proto tuto stránku.

  Hodnocení akce:

  Ačkoliv se původní počet zájemců o tuto akci na poslední chvíli snížil, byla realizována. Nakonec jsme se vešli do jednoho auta. Zrealizovali jsme celou trasu podle původního plánu. Počasí bylo skvělé, cyklostezky nebyly přeplněné. Kromě historických staveb jsme cestou u rybníků pozorovali velké množství volavek. Začínají zrát moruše a třešně, ve zdraví jsme jich užili. Příště snad bude více zájemců.

  A. Vítek

  Zde najdete několik fotek z akce.