Akce KČT Vizovice

Krkonoše

Pořadatel: Vítek M.

Datum: 9. - 12. 6. 2016

Program:Ve středu 23.3.2016 se bude v domě kultury - v kinokavárně, vchod z parkoviště v 15 – 16 hod. vybírat doplatek na tuto výpravu do Krkonoš
Hodnocení akce:

Ve čtvrtek dne 9.6.16 v 5.35 jsme dle plánu vystartovali a první akce byla čtyřkilometrová túra na Riegerově stezce – z Bitouchova do Spálova podél řeky Jizery. Dále jsme navštívili Bozkovské aragonitové jeskyně a v 19 hod. jsme se ubytovali v Jablonci nad Jizerou v hotelu Krakonoš a penzionu Breier. V pátek po snídani v 7 hod. byl odjezd do Pece, lanovkou na Sněžku a pochod po modré 15 km stezkou Bílého Labe skupina č.1 a skupina č.2 kratší stezkou – 11 km po červené se společným cílem ve Špindlerově Mlýně. I když foukal protivný vítr, nepršelo a v závěru bylo slunečné počasí. Cestou jsme se zastavili ve zvědavé uličce v Jilemnici.
V sobotu po snídani v 7 hod. jsme přejeli na Špindlerovu boudu a první skupina měla před sebou 11 km s okruhem Pod Smělcem, Martinovka, Brádlerovy boudy , Ptačí kámen, Špindlerovka. Druhá skupina 7 km směrem na Petrovy boudy a nazpět. Počasí bylo turistické, chladno oblačno, chvílemi se blížily hrozivé mraky, ale nic z toho nebylo. Na závěr, po poledni bylo slunečno. Odpoledne jsme se přesunuli k Mumlavským vodopádům, prošli jsme kolem hornického muzea, dříve se zde těžil fluorit a barit, které bylo již zavřené, zastavili jsme se v Harrachově pro suvenýry – ( pěkné malé Krakonoše). Vždy po splněném programu a dobré večeři jsme si pozpívali s kytarou pana Kachla. Ubytování bylo bez chyby, strava také.
V neděli jsme snídali již v 6 hod. abychom stihli dlouhou trasu Polskem. Jeli jsme přes Sklarskou Porebu, zastavili jsme v městečku Karpatz a vyšlápli jsme si na kulturní a architektonickou zajímavost - kostelík Wang , přenesený ze Skandinávie.
Dále jsme pokračovali na Srebrný vrch – největší a nejvýše postavenou pevnost, která byla pokořena v období Francouzských válek. Mezitím jsme si z Polska odskočili na krátkou ukázku kláštera v Broumově.
Nakonec jsme se naobědvali, nebo navečeřeli v 17 hod. v restauraci Zlatá Labuť v městě Králíky a doma jsme byli ve 20,30 hod.
Celkově lze říci, že program byl beze zbytku splněn, počasí bylo dobré, nálada byla vítečná a bylo dost pohybu i poznání.

Ing. Miloslav Vítek

Zde najdete spoustu fotek z akce.