Akce KČT Vizovice

MOHELENSKÁ HADCOVÁ STEP

Pořadatel: Jančíková O.

Datum: 1.10. 2016

Program:Výběr peněz bude 21. 9. 2016 od 15:00 do 16:00 hodin v kulturním domě.
Hodnocení akce:V období, kdy všichni vyráží za burčákem, náš klub zvolil jinou taktiku. Pod záminkou krásné podzimní procházky jsme navštívili známý pivovar v Dalešicích. Ale to až na konec.
Nejdříve jsme v Hrubšicích nastoupili na 14 km dlouhou túru údolím řeky Jihlavy. Chatovou oblastí jsme došli pod zříceninu Templštejna. Kdo měl chuť a sílu, mohl ji navštívit. Pak jsme se od řeky odklonili a nad skalními útvary lemujícími řeku jsme spěli k nejkrásnější vyhlídce Na babách. Odtud už nebylo daleko k Mohelenské hadcové stepi. Vzali jsme to spodem okolo řeky a závěrečným stoupáním jsme dorazili k cíli s nádherným výhledem na atomovou elektrárnu. Komu tento výhled nestačil, navštívil ještě nedalekou rozhlednu Babylon.
Krásné slunečné odpoledne jsme si zpříjemnili v nedalekém slavném pivovaru. Dobře, že jsme byli objednáni. Bylo zde mnoho dalších zájemců - cyklisti, motorkáři. Náš autobus vyplnil zbývající prostory ve sladovně a v příjemném prostředí jsme naplnili naše hladové žaludky. Nemohlo chybět místní pivo a návštěva muzea. Jen připomínám, že se zde natáčel film Postřižiny.

Zde najdete fotky z akce.