Klub českých turistů oblast Valašsko-Chřiby a odbor Vizovice pořádá čtvrtý ročník

Festivalu turistických amatérských filmů a fotografií


ve Zlíně ve dnech 19. až 21.února 2016


Upoutávka na festival - 1Upoutávka na festival - 2
Pod záštitou
člena Rady zlínského kraje PaedDr. Petra Navrátila
Primátora statutárního města Zlín, MUDr.Miroslava Adámka
A předsedy KČT Mgr. Vratislava Chvátala

Pořadatelé srdečně zvou veřejnost
ke zhlédnutí festivalu i k účasti na doprovodném programu.
Festival se koná 19. až 21.února 2016 ve Velkém kině ve Zlíně s poznávacím, kulturním a turistickým programem ve Zlíně, ve Vizovicích a Velkých Karlovicích.
Členové KČT – FOTOGRAFUJTE A FILMUJTE NEJEN PRO SEBE, ALE I PRO VEŘEJNOST!!


• Účelem festivalu je propagace organizované turistiky Klubem českých turistů. Festival bude přehlídkou vybraných amatérských filmů a fotografií pořízených členy KČT s tématickým zaměřením na děj ze života Klubu. Promítání festivalových filmů a prezentací proběhne ve Velkém kině ve Zlíně, které v r. 2012 oslavilo 80 let svého trvání. Od roku 2000 je zařazeno do seznamu kulturních památek a nyní je vybaveno nejmodernější digitální technikou.


• Program festivalu je uspořádán tak, aby byl zároveň součástí inspiračního předjarního zahájení turistické sezóny roku 2016.


Podmínky přihlášení díla k účasti:

 • Filmová a fotografická díla na některém z elektronických nosičů (CD, DVD, BD, USB, HDD) mohou zasílat členové, nebo odbory či oblasti KČT na adresu pořadatele.
 • Videosoubory zasílejte nejlépe ve formátu nekomprimované .avi (event. .mov, .mpg, .m2ts nebo jiný běžně používaný formát)
 • Rozlišení:
  1920 x 1080p (pokud bude menší, bude menší kvalita obrazu, ale zvážíme ostatní okolnosti k přijetí díla)
 • Poměr stran:
  16:9, 1:1,85, nebo 1:2,35, SCOPE
 • Zvuk:
  předpokládáme pouze mono, nebo stereo variantu, takže 2 kanály (zvuk integrovaný do videosouboru). Pokud bude zvuk zvlášť, tak potřebujeme soubory pro každý kanál zvlášť (L,R) ve formátu .mp3, 44 kHz, 16bit

Termín zaslání díla:

Nejzazší termín je 10. prosince 2015.
S ohledem na zvládnutí příjmů a případných úprav a korektur prosíme o zasílání děl co nejdříve od zveřejnění přihláškového formuláře na www stránkách KČT.
Včasnost zaslání díla bude také hodnocena.

Kategorie:

 1. Film o stopáži 5–20 minut (výjimečně zdařilé dílo může být dle uvážení komise i delší)
 2. Fotografická prezentace o počtu max. 30 snímků
 3. Individuální fotografie ( vybrané fotografie budou prezentovány na výstavě)

Autorská práva:

Pořadatel festivalu nezodpovídá za porušení autorského práva u zaslaných děl amatérských tvůrců a producentů (autorů) včetně autorského práva na hudbu a zvuk (dále tvůrci). Pořadatel nevyužije žádné ze zaslaných děl ke komerčním účelům pokud se nedohodne s tvůrcem zvláštní smlouvou. Tvůrci souhlasí s využitím vybraných děl na významných akcích organizovaných KČT a k propagaci činnosti KČT.

Účast tvůrců přihlášených děl na festivalu:

V průběhu roku budou na internetových stránkách festivalu a KČT oznámeny podrobnosti programu festivalu , ubytování a doprovodného programu.

Díla přihlašujte na adresu: Ing. Miloslav Vítek, Pardubská 1134, 763 12 Vizovice
E-mail eurobeds.vitek@kct.cz, tel. 577 453 521, mobil 736 754 033.

Autoři nejlepších festivalových děl obdrží hodnotnou knihu renomovaných autorů a budou jim uhrazeny vstupní poplatky - startovné a vandrbál. V případě, že se dostaví na festival, obdrží i CeWe knihu festivalu. Odměny budou předány na pódiu Velkého Kina ve Zlíně. Přihlášena mohou být i díla vytvořená v předchozích letech.


Program festivalu  Pátek 19.února:

 • 10-12 hod. filmy a beseda pro mládež vstupné 40 Kč
 • v 17 hod. festivalové filmy vstupné 40 Kč promítání pro veřejnost
 • 19:00 Zlín - Velké kino: promítáme KOLEM SVĚTA NA KOLE - JAK PRVNÍ ČEŠKA OBJELA SVĚT. Beseda Lucie a Michal Jonovi, vstupné 60 Kč


 • Sobota 20.února:

 • dopoledne - burza turistických trofejí - prodej turistických potřeb - prodej turistických odznaků, samolepek, map - od 10 do 13 hod. návštěva výstavy na magistrátu statutárního města Zlín - seminář fotografování a filmování
 • Odpoledne - hlavní program ve 14 - 18 hod. - promítání vybraných filmů, vstupné 40 Kč. Vstupenky lze zakoupit i v předplatném
  - předání cen autorům
  - slavnostní darování exponátů do muzea turistiky v Bechyni
  - turistická poezie – kulturní vložka
 • Výstavy : - soutěžní fotografie - fotografie s turistickou tématikou – 15.února až 30 března ve výstavní síni magistrátu statutárního města Zlín bude v pátek 19.2. otevřena do 17 hod. a v sobotu 20.2. od 10 do 13 hod.
 • Ve vestibulu Velkého kina bude v době hlavního programu v sobotu 20.2.2016 od 13 do 18 hod. prodej turistického, cykloturistického a sportovního zboží za výhodné ceny ( Sleva až 50%)


 • Neděle 21.února:

 • Dne 21.února doprava autobusem k programu: - prohlídka a ochutnávka v Distillery Landu R. Jelínka - zastávka na národní kulturní památce, Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné - výjezd do Velkých Karlovic a na Soláň


 • Zde si můžete prohlédnout motivační fotky


  Program bude v období příprav festivalu upravován a změny a podrobnosti budou uváděny na www stránkách

Podívejte se na krátké video z tohoto ročníku festivalu

Zde najdete několik fotek z akce.
Podívejte se na video 3.ročník festivalu 2015

 
 
TOPlist